top of page

Blu-ray Review: X-Men: Dark Phoenix

  • Foto van schrijver: Game4Me
    Game4Me
  • 4 okt 2019
  • 2 minuten om te lezen

Format :Blu-ray Genre: Actie Speelduur: +/- 114 minuten

Regisseur: Simon Kinberg

Acteurs: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Nicholas Hoult, ...

Beeld: 2.39:1 Taal: DTS-HD 7.1 | Engels, DTS-HD 5.1 | Frans, Italiaans Ondertitels: Nederlands, Engels, Frans, Italiaans,

Extra's: Audiocommentaar van de regisseur, Rise of the Phoenix: Making of, How to Fly Your Jet To Space With Beast, Verwijderde Scènes, Bioscooptrailers

Label: 20th Century Fox Home Entertainment

De X-Men zijn een beetje de vergeten familie van het Marvel Cinematic Universe. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de rechten die 20th Century Fox had, en Marvel - onder Disney, - die bijna alle andere rechten bezat. Dark Phoenix is in dat opzicht het einde van een tijdperk, want sinds de overname van Fox door het Huis van de Muis zijn de X-Men herenigd met de rest van de familie. Zwaait X-Men uit met een knaller?

Het einde van een tijdperk van onafhankelijke X-Men zonder bemoeienis van Marvel Studios dus. Niet het einde van een cyclus, want Dark Phoenix is geen film die alle voorgaande X-Men films van Fox culmineert tot een eindspektakel. Wel is het halvelings een hervertelling van een verhaallijn in een eerdere X-Men film, maar dan op een iets andere manier. Jean Grey die full mental gaat is de centrale plotlijn waar alles rond draait. Sophie Turner, de Games of Thrones-ster, mag zich dus uitleven met een verhaallijn rond haar personage. Haar vertolking is best goed, maar de film zelf weet niet te begeesteren zoals een uitstekende superheldenfilm dat wel doet. Het overbeschermende van Xavier tegenover Jean doet haar tegen hem keren wanneer ze de krachten van de Phoenix over haar heen krijgt, maar dat levert geen absolute topper op.

Wel is het entertainend. Visueel is de film heel erg goed. Niet inventief, want het kijkt voor bepaalde scènes goed naar wat in andere films al dan niet werkte, maar de speciale effecten zijn indrukwekkend en de scènes zijn allemaal vakkundig geschoten. Jammer genoeg slaagt het verhaal er niet in om te verrassen. Bepaalde dingen hadden we graag anders gezien en op sommige vlakken hadden bepaalde personages - zoals Xavier - beter op de proef kunnen gesteld worden. Maar... we zijn wel fan. Sophie Turner is gewoon goed als Jean Grey 'goes dark', en de namen in de cast zijn natuurlijk indrukwekkend. We zijn benieuwd wat de X-Men onder Marvel gaan doen - als Marvel Studios er iets mee doet in de nabije toekomst, - maar 20th Century Fox bewees, en bewijst met Dark Phoenix, dat ze toch leuke, entertainende films kunnen maken in het X-Men universum.

X-Men: Dark Phoenix is de laatste X-Men-film onder 20th Century Fox' alleenheerschappij over de rechten van de superheldenacademie, maar het is wel een entertainende film. Niet zonder fouten en op bepaalde vlakken zorgt het voor plotholes in X-Men: Apocalypse, maar het is een entertainende X-Men film om richting Disney te trekken.

7/10

© Game4Me

bottom of page