top of page

DVD Review: Bad Times at the El Royale

  • Foto van schrijver: Game4Me
    Game4Me
  • 8 mrt 2019
  • 2 minuten om te lezen

Format: DVD Genre: Thriller Duur: +/- 136 minuten

Regisseur: Drew Goddard

Acteurs: Jeff Bridges, Chris Hemsworth, Dakota Johnson, Jon Hamm, Nick Offerman, ...

Beeld: 2.39:1 Taal: DD 5.1 | Frans, Engels, Italiaans Ondertitels: Nederlands, Frans, Italiaans, Engels

Extra's: Het maken van Bad Times at The El Royale, Galerij

Label: 20th Century Fox Home Entertainment

Bad Times at the El Royale. Het is een titel die klinkt als een klok en een film die enorm aantrekkelijk lijkt als je de cast in de mot krijgt. Jeff Bridges, Chris Hemsworth, Jon Hamm, Nick Offerman... Het lijstje gaat maar door. Allemaal schitterende, doorwinterde acteurs én in een regie van de man achter Cabin in the Woods en producer van series als Lost, Daredevil en The Good Place. Kan niet misgaan, toch?

Als regisseur van langspeelfilms is zijn ervaring dan wel enorm beperkt, zijn eerste was met Cabin in the Woods meteen een geweldige film. En ook deze film lijkt van bij de start prima vertrokken. Een hoog tempo, snel duidelijkheid dat er iets in het El Royale niet pluis is en een vlotte introductie van de vele gasten die het hotel rijk is. De vele kleurrijke figuren die stuk voor stuk vertolkt worden door prima acteurs worden zowel door de cast als regisseur sterk neergezet binnen het verhaal. Op dat vlak doet de film een beetje denken aan een Tarantino-film. Excentrieke personages samen in een situaties die heel wat bochten en verrassingen omvat. Het is wel duidelijk waar Goddard voor zijn tweede regieproject de mosterd heeft gehaald.

Al willen we niet zeggen dat het een copycat is, want dat is Goddard zeker niet. Het tempo, de beeldvorming, het verloop van het verhaal... hij geeft er ondanks dat er duidelijke genreclichés bij zijn een compleet eigen draai aan. De clou bij een cast als dit is om hun potentieel ten volle te benutten. En dat lukt. Jeff Bridges mag dan wel de leukste en intrigerende rol te pakken hebben als pastoor, maar ook iemand als Dakota Johnson die we allemaal kennen van de Fifty Shades-franchise kan haar helemaal uitleven. Ook qua cinematografie is het een topper. El Royale klinkt koninklijk, maar het is een kitscherige, vervallen bedoening die verborgen kantjes heeft. Ook dat wordt uitstekend gebracht en is het ideale decor om deze personages tegen te belichten. De film mag dan wel heel lang duren, maar dankzij de setting en de geweldige personages wordt de film op geen enkel moment langdradig of saai.

Drew Goddard is een geweldige regisseur. Zoveel is duidelijk. Hij regisseerde met deze film erbij nog maar twee langspeelfilms en het zijn gewoonweg twee toppers. Hij krijgt dan wel een schitterende cast voorhanden, wat hij ermee doet is heerlijk. Bad Times at the El Royale is een topfilm.

9/10

© Game4Me

bottom of page